Testy na Covid-19 przed i w trakcie podróży | Biuro Podróży ALMATUR Wrocław - Twój WAKACYJNY Ekspert!

Przygotowaliśmy krótki przewodnik na temat warunków testowania, aby odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania naszych Klientów :)

 

Wakacyjne destynacje – czy potrzebuje test?

Bez testu:

Dominikana

Meksyk

Zanzibar

Albania

Z testem:

Wyspy Kanaryjskie (72 h przed przylotem)

Zjednoczone Emiraty Arabskie (72 h przed wylotem)

Kenia (96 h przed wylotem)

Turcja (72 h przed wylotem)

Madera (72 h przed wylotem lub darmowy test PCR na lotnisku po przylocie)

Egipt (72 h przed przylotem lub test PCR na lotnisku w cenie 30 $/os.)

Malediwy (96 h przed wylotem)

Aruba (72 h przed wylotem)

Kuba (72 h przed wylotem + ponowny test po wylądowaniu)

Wyspy Zielonego Przylądka (72 h przed wylotem)

Jamajka (72 h przed wylotem PCR lub antygen)

Hiszpania (72 h przed przylotem)

Czarnogóra (48 godzin przed przylotem)

Chorwacja (48 godzin przed przyjazdem)

Tunezja – Djerba (72 godziny przed wylotem)

Grecja (72 h przed przylotem)

Cypr (72 h przed wylotem)

Z zaświadczeniem o szczepieniu:

Madera

Grecja

Chorwacja

 Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu musi być w języku angielskimKIERUNKI NA LATO 2021 (Bułgaria) – informacje wkrótce!
 ____________________________________________________

!!! Zaświadczenie w języku angielskim o zaszczepieniu na Covid-19 zwalnia z obowiązku testu na Maderze. W przypadku pozostałych krajów z obowiązkiem testowania, na ten moment procedury nie zwalniają osób zaszczepionych z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu.
Ważne: zaświadczenie o zaszczepieniu zwalnia z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski.

 ____________________________________________________

Gdzie zrobić test przed wylotem?

Skontaktuj się z naszym biurem - wskażemy ci placówki gdzie test wykonasz w promocyjnych cenach!

 ____________________________________________________

Testy po przylocie

Procedura w przypadku wykonywania testu na Covid-19 na lotnisku, po przylocie:

 • Madera: oczekiwanie na wynik w pokoju hotelowym, w przypadku wyniku pozytywnego koszty kwarantanny pokrywa lokalny rząd. Kwarantanna odbywa się w jednym z dwóch dedykowanych do tego celu hoteli. Koszt lotu powrotnego pokrywa Klient lub ubezpieczyciel (w przypadku rozszerzonego pakietu ubezpieczeniowego).
 • Egipt: oczekiwanie w hotelu, w przypadku wyniku pozytywnego koszty kwarantanny pokrywa lokalny rząd. Koszt lotu powrotnego pokrywa Klient lub ubezpieczyciel (w przypadku rozszerzonego pakietu ubezpieczeniowego).

____________________________________________________

Przed powrotem do Polski

Od 30.03.2021 r. powracających z zagranicy obowiązują następujące zasady:

Przyloty spoza Schengen:

 • osoby przylatujące spoza strefy Schengen podlegają obowiązkowej kontroli Straży Granicznej, podczas której są zobowiązane do podania funkcjonariuszowi wszelkich danych niezbędnych do nałożenia obowiązku odbycia kwarantanny – adres zamieszkania lub miejsce pobytu oraz numer telefonu kontaktowego, niezależnie od tego czy posiadają negatywny wynik testu wykonanego przed przekroczeniem granicy.
 • z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu na Covid-19 (PCR lub antygenowy) wykonanego po przekroczeniu granicy w okresie 48 godzin, a laboratorium wykonujące test wprowadzi ten wynik do systemu informatycznego państwowej inspekcji sanitarnej.

Przyloty z Schengen:

 • podróżni przylatujący ze strefy Schengen zwolnieni są z obowiązkowej kwarantanny, jeśli posiadają negatywny wynik testu na Covid-19 (PCR lub antygenowy) w języku polskim lub angielskim, wykonany w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy i okażą jego wynik na żądanie funkcjonariusza Straży Granicznej. W przypadku braku kontroli należy skontaktować się z sanepidem, aby kwarantanna została zniesiona.
 • z kwarantanny zwalnia również negatywny wynik testu wykonanego po przekroczeniu granicy w okresie 48 godzin, a laboratorium wykonujące test wprowadzi ten wynik do systemu informatycznego państwowej inspekcji sanitarnej.

 

Akceptowane są zarówno testy PCR, jak i antygenowe. Zorganizowanie oraz koszt testu są po stronie podróżujących.

Z obowiązku odbywania kwarantanny zwolnione są osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 oraz osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy.

____________________________________________________

Testy po przylocie na lotniskach w Polsce

 

 • lotnisko w Warszawie:

osoby przylatujące z krajów Schengen i non-Schengen mogą wykonać test po przylocie. Punkt znajduje się w hali odbioru bagażu. Punkt działa 7 dni w tygodniu, w godzinach od 6:30 do ostatniego planowanego przylotu. Test antygenowy kosztuje 200 zł/os., wynik otrzymamy w ciągu 20 minut. Wynik wprowadzany jest do systemu, dzięki temu możliwe jest zdjęcie kwarantanny.

 • lotnisko w Katowicach:

od 12 kwietnia 2021 nowy punkt zlokalizowany jest na parkingu przed terminalem pasażerskim C (na prawo od wyjścia z budynku, mapa: http://bit.ly/punkt-testowy-ktw). Zaplanowano 6 stanowisk kontenerowych - w tym jedno tylko dla rodzin z dziećmi i dla osób wylatujących z Pyrzowic.

Koszt testu antygenowego to 160 zł (preferowana jest płatność kartą). W tej kwocie pasażer otrzymuje wynik w języku polskim lub angielskim.

Badania wykonuje Laboratorium Lab-Med, które wykorzystuje certyfikowane testy antygenowe Panbio firmy Abbott.

 • lotnisko we Wrocławiu:

STREFA SCHENGEN

W terminalu pasażerskim wykonywane są szybkie testy antygenowe gwarantujące natychmiastowe zwolnienie z kwarantanny

Lokalizacja: terminal pasażerski, strefa przyloty przed wyjściem do hali odbioru bagażu

Godz. otwarcia: codziennie, po każdym przylocie

Czas oczekiwania na wynik: 15 min od momentu wykonania badania

Koszt testu: 200 PLN za osobę wraz z zaświadczeniem i natychmiastowym zwolnieniem z kwarantanny (płatność: karta/ gotówka)

STREFA NON – SCHENGEN

Lokalizacja: terminal pasażerski, strefa ogólna (po przejściu kontroli granicznej i wyjściu z hali odbioru bagażu, należy kierować się w stronę strefy odloty)

Godz. otwarcia: codziennie, po każdym przylocie ze strefy Non Schengen

Czas oczekiwania na wynik: 15 min od momentu wykonania badania

Koszt testu: 200 PLN za osobę wraz z zaświadczeniem i natychmiastowym zwolnieniem z kwarantanny (płatność: karta/ gotówka)

 • lotnisko w Poznaniu:

Pasażerowie chcący wykonać testy na lotnisku w Poznaniu, po przekroczeniu granicy i kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz po odbiorze bagażu mogą udać się do punktu rejestracji testów, znajdującego się w głównym wejściu do hali Odlotów i wykonać właściwy test. Punkt rejestracji jest czynny przy wszystkich przylotach, zgodnie z bieżącym rozkładem. Zachęcamy do skorzystania z formularza rejestracji on-line przed przylotem na lotnisko. Cena testu antygenowego 149 zł/os., RT-PCR 290 zł/os.

Szczegóły: https://poznanairport.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo/testy-sars-cov-2-na-lotnisku-w-poznaniu/

 • lotnisko w Gdańsku:

szybkie testy antygenowe dostępne dla wszystkich przylatujących. Pasażerowie mogą korzystać z usług Przychodni HMS Assistance lub laboratorium Diagnostyki. Koszt testu to 160 zł/os. od poniedziałku do piątku oraz 200 zł/os. w weekendy. Punkt pobrań i rejestracji na szybkie testy mieści się w terminalu pasażerskim T2, koło punktu odprawy bagażowej Check-in nr 1.

Szczegóły: https://www.airport.gdansk.pl/lotnisko/aktualnosci/testy-zwalniajace-z-kwarantanny-na-lotnisku-n1964.html

 

Ważne: zaświadczenie o zaszczepieniu zwalnia z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski.

____________________________________________________

Masz dodatkowe pytania?  Skontaktuj się z nami