Madagaskar - wyspa Nosy Be 

Wyspa na końcu świata, niezapomniane widoki, piaszczyste plaże, krystalicznie czysty Ocean Indyjski, palmy i niezwykła przyroda to tylko wstęp do magicznego świata. Zapraszamy w podróż życia do miejsca, gdzie życie płynie „mora mora” – bez pośpiechu i bez stresu. 

Odwiedziliśmy ten kierunek w listopadzie 2018.

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

Czas przelotu: Polska-Nosy Be – ok. 10,5 godz. (przelot bezpośredni).

Czas lokalny: czas polski plus 2 godz.

Wizy: są wymagane. Wizę turystyczną ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu) można uzyskać na lotnisku na Nosy Be. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski z 3 wolnymi stronami, potwierdzenie biletu powrotnego. Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty migracyjne przyjazdu. Koszt wizy: ok. 35 EUR.

Klimat: tropikalny, pora deszczowa: grudzień-marzec.

Religia: chrześcijaństwo oraz tradycyjne wierzenia afrykańskie.

Waluta: ariary madagaskarskie (MGA): 1 EUR = 4200 MGA; warto zabrać euro (EUR) o niskich nominałach.

Języki urzędowe: malgaski i francuski.

Napięcie elektryczne: 220 V.

Szczepienia: przy wjeździe na teren Madagaskaru nie są wymagane szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciwko żółtej febrze, żółtaczce typu A i B, błonicy, tężcowi i polio. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną. Należy zaopatrzyć się w środki przeciw komarom. Klienci, którzy w ciągu 6 dni poprzedzających przylot na Madagaskar odwiedzili kraj występowania żółtej febry są zobowiązani do posiadania książeczki szczepień na żółtą febrę. Lista krajów występowania żółtej febry jest dostępna na http://www.who.int/ith/ITH_Annex_I.pdf.

Obowiązkowy podatek turystyczny: w hotelach Andilana Beach Resort (NOSANDI) oraz VOI Amarina Resort (NOSAMAR) wszyscy goście (bez względu na wiek) objęci są obowiązkowym podatkiem turystycznym w wysokości: 3000 MGA (ok. 1 EUR)/os./noc (płatne przy zakwaterowaniu). Dodatkowo należy uiścić opłatę za winietę turystyczną w wysokości: 5000 MGA (ok. 1,5 EUR)/pokój/dzień (płatne przy zakwaterowaniu).

Plaże: piasek nieskazitelnie biały, woda krystalicznie czysta. Charakterystyczne dla Madagaskaru są duże amplitudy pływów Oceanu Indyjskiego.

Wycieczki fakultatywne: możliwość zakupu wycieczek fakultatywnych przez wyjazdem w naszym biurze lub na naszej platformie 

https://bit.ly/WycieczkiFakultatywne

 

Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

 __________________________________________________________________________

Sprawdź naszą ofertę: 

       

Interesuje Cie wyjazd na Madagaskar ?

Zapraszamy do naszego biura :) Z chęcią podzielimy się naszymi doświadczeniami oraz pomożemy w wyborze najlepszej oferty :) 

 

 

 

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500